Про нас

Хто ми?

Ми група волонтерів, які створили в 2016 році Благодійний фонд «Єлеон» у місті Коростень, Житомирської області. 

Метою діяльності фонду є: допомога хворим дітям, малозабезпеченим, багатодітним та кризовим сім’ям, і тим людям, хто дійсно потребує допомоги. Наша організація має юридичний статус – неприбуткової організації та існує виключно за рахунок благодійних внесків від приватних осіб та юридичних організацій.

Історія

Благодійний фонд «Єлеон», код ЄДРПОУ 40352531, заснований 2016 року, неприбуткова благодійна організація, з міста Коростень Житомирської, Україна.

Сфери активної діяльності благодійного фонду «Єлеон» в Україні поширюються на підтримку малозабезпечених сімей, дітей позбавлених батьківського піклування, важкохворих дорослих та дітей, внутрішніх переселенців, людей похилого віку, підтримку геріатричних пансіонатів, дитячих будинків, підтримку медичних закладів, організацію благодійних розважальних заходів, дитячих літніх таборів тощо.

Активна діяльність команди благодійного фонду в Україні розпочалася з підтримки важкохворого хлопчика Іллі Ярошенко, який страждає на рідкісну хворобу лейкодистрофія Канавана Ван Богарта (залучення фінансової допомоги, пошук ефективного лікування тощо) та підтримки Ушомирського дитячого інтернату для дітей із кризових сімей (надання матеріальної допомоги, проведення розважально-психологічних заходів).

З початку діяльності організації на постійній основі проводилися заходи із залучення та надання гуманітарної допомоги незахищеним верствам населення.

В 2017 році Благодійний фонд «Єлеон» отримав свій перший грант в розмірі 8000 доларів США від Посольства Німеччини в Україні для реалізації проекту облаштування дитячого стоматологічного кабінету в державній стоматологічній поліклініці міста Коростень Житомирської області, який був успішно реалізований.

З 2018 року почалася реалізація програм для дітей із кризових та малозабезпечених сімей з організації літніх денних двотижневих дитячих таборів KINDERLAND, а також проведення одноденних розважальних програм «Круті вихідні».

В 2019 році відкрито офіційний офіс-склад фонду за адресою: місто Коростень, вул.Базарна, 1

Відбувається  активний прийом громадян, що потребують допомоги, розподіл гуманітарної допомоги, надається посильна матеріальна, юридична, психологічна вразливим верствам населення.

В 2019 році організація активно включилася в роботу з подолання наслідків COVID 19, щодо залучення допомоги Коростенському регіону Житомирської області.

В 2020 році грант 8000 доларів США від Посольства Німеччини в Україні для реалізації проекту облаштування кабінету інтенсивної терапії в пологового будинку в місті Коростень Житомирської, який був успішно реалізований.

Того ж року розпочато програми:

- з підтримки дітей, що втратили кінцівки в результаті нещасних випадків. Серед учасників програми Софія Науменко, Андрій Ковальчук, які втратили ноги в результаті потрапляння під поїзд. Участь у програмі надає можливість безкоштовного протезування в країнах Євросоюзу.

- з підтримки людей, що отримали травми в результаті яких стали паралізованими. Участь у програмі надає можливість безкоштовного лікування в країнах Євросоюзу

 

В 2020 році отримано грант від Посольства Японії в Україні на придбання ендоскопічного обладнання для Коростенського діагностичного центру в розмірі 70815 доларів США, проект успішно реалізовано.

В період з 2016 також реалізовано інші не грантові проекти допомоги дитячим будинкам, лікарням, геріатричним пансіонатам Житомирської області.

Благодійний фонд «Єлеон» також співпрацює з іноземними благодійними організаціями Chernobyl Children’s Life Line (Великобританія), Fundacja Alight (Польща), Johannesstift Diakonie (Німеччина), Safe House for Disabled Refugees (Німеччина, Швейцарія).

З початком війни в Україні організація продовжила активну підтримку населення України. Волонтери фонду змогли мобілізувати як внутрішню підтримку вразливих верств населення, так із вдячністю залучити міжнародну гуманітарну підтримку для Коростенського регіону, передусім з Польщі, Великобританії, Німеччини, Нідерландів та Італії. Тільки За період з 24.02.2022 по 04.04.2023 року значну матеріальну допомогу від фонду в Україні тільки «з рук в руки» отримали 6244 особи.

Фондом розподілено гуманітарну допомогу також для держаних установ і адміністрацій інших постраждалих регіонів України, серед яких Бородянська районна адміністрація.

Зусиллями благодійного фонду «Єлеон» вдалося евакуювати до ЄС 321 особу, переважно жінки та діти. Серед евакуйованих 12 важкохворих, які отримують високовартісну підтримку в Німеччини у наших партнерів безкоштовно. Серед них важкохворий 22 річний Сергій Талізов, який разом із дружиною та дочкою був евакуйований до Німеччини на прикінці березня 2022 року та влаштований на лікування. Вже станом кінець березня 2023 року Сергій підтверджено вилікувався від 4 стадії раку та важкої форми туберкульозу.

Також серед евакуйованих нашою організацією і влаштованих на безкоштовне протезування є хлопчик Андрій Томчук, який в результаті падіння російської бомби втратив обидві ніжки. Про нього виступаючи в конгресі США згадала дружина президента України Олена Зеленська початок з 5,37 хвилини. Евакуація Андрія Томчука. Андрій Томчук на протезах

Починаючи з травня місяця 2022 року Коростенський регіон, незважаючи на небезпеку бомбардувань почав приймати біженців із окупованих регіонів України та зон бойових дій.

В червні 2022 року було розпочато проект SafeHouse. Нашій організації було передано приміщення школи в передмісті Коростеня для облаштування тимчасового перебування біженців переважно багатодітних сімей та сімей з важкохворими дітьми. Станом на початок березня 2023 року центр готовий до прийому мешканців. Зроблено внутрішній капітальний ремонт, побудовано котельню, підведено автономне водопостачання та водовідведення, забезпечно безперебійне постачання електроенергії. Приміщення умебльовані та з 14.04.2023 року вже почав приймати  мешканців. Витрати на утримання персоналу на 2023 рік покриті за рахунок грантової підтримки ІСАР ЄДНАННЯ.

В грудні 2022 року за грантової підтримки в розмірі 15000 євро від Посольства Німеччини в Україні було реалізовано проект облаштування реабілітаційного відділення Коростенської районної лікарні Ушомирської СР Житомирської області.

Для ефективної реалізації цілей української організації 29.11.2023 року було засновано партнерську благодійну організацію у Польщі – Fundacja Eleon – Pomocne dłonie dla Ukrainy. Засновниками організації є засновники Благодійного фонду «Єлеон» в Україні.

На початку грудня 2022 року за підтримки партнерів Chernobyl Children’s Life Line (Великобританія), Fundacja Alight (Польща) було успішно реалізовано початок благодійного проекту Christmas project. В рамках тижневої програми морально-психологічної підтримки та формування міжкультурної толерантності 100 дітей війни було привезено з України в Польщу.

 15 травня 2023 року в рамках програми Kinderland у співпраці з нашими партнерами Johannesstift Diakonie перша група дітей із 20 дітей, що постраждали від війни вирушили до Берліну на двотижневий відпочинок.  

В серпні 2023 року стартувала масштабна програма підтримки школярів в Україні та українських школярів в Польщі. В рамках першого етапу програми більше 1120 школярів отримали якісні рюкзаки зі шкільним приладдям та іншими засобами.

В грудня 2023 року за підтримки партнерів Chernobyl Children’s Life Line (Великобританія), Фундації Eleon – Pomocne dłonie dla Ukrainy було успішно реалізовано черговий етап благодійного проекту Christmas project. В рамках тижневої програми морально-психологічної підтримки та формування міжкультурної толерантності 40 дітей війни було привезено з України в Польщу.

В розпорядженні групи Eleon в місті Коростень Житомирської області є офіс, 2 склади для прийому та видачі гуманітарної допомоги, 2 вантажопасажирських автотранспортних засоби, офісна та комп’ютерна техніка тощо. Для перевезення великих вантажів залучається орендований великотонажний транспорт. Також для перевезення біженців у Польщі на балансі Eleon – Pomocne dłonie dla Ukrainy перебувають 2 вантажопасажирських автомобілі.